تبلیغات
کادر بسته ، نمای باز - مطالب مرداد 1392
کادر بسته ، نمای باز
و خدایی که در این نزدیکیست ...

نظر به بندگان اگر، ز مرحمت خدا كند
ارسال در تاریخ 23 مرداد 92 توسط مصطفی صفری
نظر به بندگان اگر، ز مرحمت خدا كند 
 قسم به ذات كبریا، ز یُمن مرتضى كند 

خدا چو هست رهنمون، مگر دگر چرا و چون 
 كه او كند هر آنچه را كه حكمت، اقتضا كند 

ز قدرت یداللّهى، كسى ندارد آگهى
وسیله‎اش بود علىّ، خدا هر آنچه را كند ادامه مطلب
طبقه بندی: شعر، 
نظرات شما
حالا که چی مثلا ؟
ارسال در تاریخ 10 مرداد 92 توسط مصطفی صفری


نظرات شما
راههای دستیابی به شخصیت سالم
ارسال در تاریخ 9 مرداد 92 توسط مصطفی صفری

 سلامت روانی یك وضع وحال كاملا" طبیعی است  و وسیله رسیدن به آن نیز در دسترس همه ما قرار دارد. به عقیده روان شناسان اجزاء یك زندگی مؤثر و مثبت و سازنده را مجموعه سنجیده ای از تلاش های جدی و پیگیر ، همراه با اندیشه روشن ، شوخ طبعی و اعتماد به خود  تشكیل می دهند. 

ما معتقد به فرمول های تخیلی ، یا كاوش های تاریخی در گذشته شما نیستیم تا كشف كنیم كه مثلاً چون با شما به شدت و سختگیرانه رفتار شده است پس دیگران مسئول اندوه و ناراحتی شما هستند. این مقاله راههای دستیابی به شور و شادی را ارائه می دهد و بر مسیری روشن و قابل فهم و منطقی بر مسئولیت و تعهد نسبت به خود  و شور زندگی و تمایل به داشتن شخصیت انتخابی خود تكیه دارد .

راههای رسیدن به یك شخصیت سالم و موفق عبارت اند از :
ادامه مطلب
طبقه بندی: روانشناسی، 
دنبالک ها: منبع،
نظرات شما
ذهن گرایی ( Subjectivism )
ارسال در تاریخ 4 مرداد 92 توسط مصطفی صفری
مبحث به زبان ساده:

باید توجه داشت از این جهت به بررسی دیدگاه این مکتب می پردازیم زیرا پایه فکری مکتب های واقع گرایی ، عقل گرایی و بسیاری از مکاتب فکری غربی از این مکتب نشات می گیرد و مانند مکتب دئیسم پایه گذار دیگر مکاتب فکری و سیاسی است پس توجه ویژه دوستان را می طلبد.

در فرهنگ لغت این چنین تعبیر می شود که:

درون گرایی، معقولیت، موضوعیت، حالت نظری، ذهن گرایی، اصالت ذهن و حس، فردیت تفکر.

سوبژکتیویسم که اغلب آن را جزئی از فلسفه ی اصالت وجود میدانند ، یک درون گرایی افراطی است که شخص مدرک را در پهنای هستی اش تنها و فاقد هر گونه ارتباط جمعی با دنیای خارج رها میکند. این فرد در انزوای خویش فرو میرود و امکان هر گونه ارتباط با جهان پیرامون برایش دست نیافتنی است...

به عبارت دیگر:


ادامه مطلب
طبقه بندی: مکاتب فکری، 
دنبالک ها: منبع،
نظرات شما
امپرسیونیسم
ارسال در تاریخ 3 مرداد 92 توسط مصطفی صفری
سید رضی موسوی
مقدمه
یکی از سبک‌های هنری در تاریخ هنر، سبک امپرسیونیسم (1) (دریافت‌گری) است. این اصطلاح برای نخستین بار از عنوان نقاشی کلود مونه (2) با عنوان «دریافت (امپرسیون) طلوع خورشید» اقتباس شد و همچون بسیاری از نام‌گذاری‌ها، به منظور هجو و استهزا آثار هنری مونه، به این اثر او اطلاق شد. 
اما پس از وی، به تدریج این عنوان به سبکی خاص اطلاق شد که ویژگی‌هایی را در خلق اثر هنری مورد لحاظ قرار می‌داد. در ابتدا در سال 1874 م.، عده‌ای از نقاشان فرانسوی که مونه، سزان، دگا، رنوار و سیسلی از این دسته به شمار می‌آیند، نقاشی‌های خود را عرضه کردند و به عنوان سردمداران این سبک مطرح شدند. سپس به تدریج عده‌ای دیگر از هنرمندان همچون ادوارد مانه، پیسارو و بازیل به این سبک پیوستند، به طوری که هنرمندان بزرگی که تعدادی از آنان، بعدها از بنیان‌گذاران سایر سبک‌های بزرگ هنری بودند به این جریان هنری پیوستند؛ 
افرادی همچون گوگن، وان گوگ، کاندینسکی، هنری ماتیس، مونش و پیکاسو از این دسته هنرمندان هستند که هر یک از آنان، خود به وجودآورنده دیگر سبک‌های هنری در تاریخ هنر تلقی می‌شوند. گوگن پس از این دوره، به سوی هنر بدوی گرایش یافت یا فردی همچون پل سزان و پیکاسو به سوی کوبیسم گرایش یافتند و یا وان گوگ، اکسپرسیونیسم و هنری ماتیس، فوویسم را بنا نهادند.
نکته جالب توجه این است که بسیاری از این بزرگان، پیش از تأسیس سبکی جدید، تحت تأثیر امپرسیونیسم بودند و شاید به سبب ویژگی‌های این سبک و یا به خاطر این که چیزی در این سبک نیافتند به سوی سبک جدید گرایش پیدا نمودند.ادامه مطلب
طبقه بندی: تئوری هنر، 
دنبالک ها: منبع،
نظرات شما